Συμμετοχή των εκπαιδευτικών του Νηπιαγωγείου Φαρακλάτων στην παρακολούθηση της παρουσίασης με θέμα “Ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο-προστασία προσωπικών δεδομένων στα σχολεία”

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η παρουσίαση που διοργάνωσε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ με θέμα “Ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο-προστασία προσωπικών δεδομένων στα σχολεία”. Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου Φαρακλάτων Βασιλοπούλου Σπυριδούλα και Κατσούλη Αικατερίνη, στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης,  μερίμνησαν για την παρακολούθηση της συγκεκριμένης παρουσίασης με αφορμή το σχέδιο Δράσης Αυτοαξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας που εκπονούν κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-2022 για την ανάπτυξη, τη διαχείριση και την ενδυνάμωση του ιστολογίου blog.

11

Η εν λόγω παρακολούθηση πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 9-5-2022 και σε αυτήν έλαβαν μέρος 232 συμμετέχοντες.

Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ για την καθηλωτική παρουσίαση και την εποικοδομητική συζήτηση.

Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου

Βασιλοπούλου Σπυριδούλα