Διεξαγωγή ενδοσχολικής επιμόρφωσης Νηπιαγωγείου Αγίας Θέκλης και Φαρακλάτων με θέμα τη “Δημιουργία, ανάπτυξη, διαχείριση και ενδυνάμωση του ιστολογίου σχολικής μονάδας”

Διεξαγωγή ενδοσχολικής επιμόρφωσης με θέμα τη “Δημιουργία, ανάπτυξη, διαχείριση και ενδυνάμωση του ιστολογίου σχολικής μονάδας” στα πλαίσια του σχεδίου Δράσης Αυτοαξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας που εκπονείται κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-2022 από το Νηπιαγωγείο Φαρακλάτων για την ανάπτυξη, τη διαχείριση και την ενδυνάμωση του ιστολογίου blog.

Την Τετάρτη 4-5-2022 οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου Φαρακλάτων είχαν την τιμή να παρακολουθήσουν διαδικτυακά από κοινού με τους εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου Αγίας Θέκλης τη Διδάκτωρ και μέλος ΕΔΙΠ του ΤΕΕΑΠΗ του Πανεπιστημίου Πατρών κα Τζαβάρα Αγγελική σε μια 3 ωρη ενδοσχολική επιμόρφωση που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια εκπόνησης σχεδίου Δράσης Αυτοαξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας που εκπονείται κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-2022 από το Νηπιαγωγείο Φαρακλάτων για την ανάπτυξη, τη διαχείριση και την ενδυνάμωση του ιστολογίου – blog. Στην επιμόρφωση αυτή παρουσιάστηκε από την κα Τζαβάρα Αγγελική το πλαίσιο δημιουργίας, ανάπτυξης και διαχείρισης ιστολογίου, τα εργαλεία και οι δυνατότητες που παρέχει ο πίνακας ελέγχου για τη συγγραφή, ανάρτηση άρθρων, αλλά και τα δικαιώματα που δίνονται στους διαχειριστές, τους συντάκτες και τους αρθρογράφους του ιστολογίου.

1 τίτλο

Ευχαριστούμε θερμά την κα. Τζαβάρα Αγγελική για την παρουσίαση και την εποικοδομητική συζήτηση και το πολύτιμο υλικό οδηγιών που παραχώρησε στη σχολική μας μονάδα.

Οι εκπαιδευτικοί

Βασιλοπούλου Σπυριδούλα,