Ευχαριστήριο  από το 5ο ΓΕΛ Τρικάλων

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 5ου ΓΕΛ Τρικάλων , εκ μέρους και όλων των μαθητών/μαθητριών του σχολείου μας, ευχαριστούμε θερμά τον κ. Σουλιώτη Στέφανο, ιδιοκτήτη καταστήματος Χρωμάτων, Καλαμπάκας 22, που με την ευγενική χορηγία του συνέβαλε στην επιτυχή υλοποίηση εικαστικών δράσεων στο πλαίσιο του Πανελλήνιου οικολογικού φεστιβάλ “Lets do it Greece”. Στο 5ο ΓΕΛ Τρικάλων ο αύλειος χώρος ζωντάνεψε ακόμη περισσότερο με graffiti και επιτοίχια  ζωγραφική, χάρη σ’ αυτή τη γενναιόδωρη προσφορά.

Προκειμένου να πραγματοποιηθεί, με τον αποτελεσματικότερο τρόπο, η μέθεξη των νέων ανθρώπων με όλα τα είδη των εικαστικών τεχνών,  η στενή συνεργασία ανάμεσα στο σχολείο μας και σε παράγοντες της ευρύτερης κοινωνίας, που ο κομβικός τους ρόλος τους καθιστά αλληλέγγυους στην εκπαιδευτική διαδικασία, μας ενδυναμώνει στο δύσκολο έργο μας. Τέτοιοι συμπαραστάτες χαρίζουν στη σχολική κοινότητα αυτό που, ενίοτε, λείπει: την αίσθηση της ενότητας και της συλλογικότητας με την αγορά εργασίας.

Για το 5ο  ΓΕΛ Τρικάλων

Ηλιάδη Αμαλία, φιλόλογος-ιστορικός