Συνεργατική διοργάνωση επιμορφωτικής εισήγησης των Νηπιαγωγείων Αγίας Θέκλης, Κεραμειών και Φαρακλάτων με τον «Απόπλου – Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Κεφαλληνίας και Ιθάκης»

Υλοποίηση παρουσίασης, στα πλαίσια ενδοσχολικής επιμόρφωσης σε συνεργασία με τον ΑΠΟΠΛΟΥ – «Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Κεφαλληνίας και Ιθάκης» με θέμα τον «Εθισμό στο διαδίκτυο και σε κάθε λογής οθόνες».

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η παρουσίαση από τον ΑΠΟΠΛΟΥ – «Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Κεφαλληνίας και Ιθάκης» με θέμα τον «Εθισμό στο διαδίκτυο και σε κάθε λογής οθόνες», στα πλαίσια ενδοσχολικής επιμόρφωσης που πραγματοποίησαν συνεργατικάτα Νηπιαγωγεία Αγίας Θέκλης, Κεραμειών και Φαρακλάτων  με προσκεκλημένο τον Κοινωνιολόγο του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Κεφαλληνίας και Ιθάκης κο. Ναπολέων Φόρτο.

Ευχαριστούμε θερμά την κα. Φόρτο για την καθηλωτική παρουσίαση και την εποικοδομητική συζήτηση και τους γονείς των τριών Νηπιαγωγείων για τη συμμετοχή.

Οι εκπαιδευτικοί

Βασιλοπούλου Σπυριδούλα,