2007-08

2007-08 “Getting to know each other 2”

Αδελφοποίηση με Csanádi Árpád Általános Iskola és Gimnázium, Budapest, Ουγγαρία και Belfast Model School for Girls, Belfast, Ηνωμένο Βασίλειο, Μπέλφαστ, Β. Ιρλανδία.

eTwinning project 2007-08 Getting to know each other 2 Συμμετείχαν 3 σχολεία με 3 καθηγητές από 3 Ευρωπαϊκές χώρες

Κατά την υλοποίηση του παρόντος έργου ανταλλάξαμε πληροφορίες για μας, τα σχολεία μας, τα χόμπι μας, τις πόλεις μας, την ιστορία και τις διάσημες τοποθεσίες των χωρών μας, για τις γιορτές τα έθιμα και τις συνήθειες ώστε να αναπτύξουμε αμοιβαίο προβληματισμό για θέματα που αφορούν τους νέους της Ευρώπης και να προωθήσουμε την μεταξύ μας αλληλοκατανόηση.

During the implementation of this project, we exchanged information about us, our schools, our hobbies, our cities, the history and the famous sites of our countries, the  feasts and customs in order to develop mutual reflection on issues related to European young people and to promote mutual understanding between the partner schools.