Ετικέτα Ποιότητας για τα έργα eTwinning με τίτλο: «N.E.W.S.» και «Α Journey through the water».

Οι μαθητές της περσινής πέμπτης τάξης του 2ου Δ.Σ.Αρτέμιδος και οι μαθητές της περσινής τετάρτης τάξης του 6ου Δ.Σ.Αρτέμιδος βραβεύθηκαν με την Ετικέτα Ποιότητας e-Twinning για την άρτια ολοκλήρωση των εργασιών τους στα έργα: «N.E.W.S.» -ένα καινοτόμο έργο που αφορά στη δημιουργία ψηφιακού περιοδικού και στην ανάπτυξη του μιντιακού γραμματισμού- και το “A Journey through the water” – ένα ενδιαφέρον έργο που αφορά στη διαθεματική προσέγγιση του νερού.

Ένα μεγάλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν στα έργα αυτά. Με  την αγάπη τους και την αποδεδειγμένη προθυμία τους  έκαναν πραγματικότητα αυτή την επιτυχία! Ακόμα μια φορά μας έκαναν περήφανους με τις δράσεις τους, τις συμμετοχές τους και τον ενθουσιασμό τους!!!

Θα θέλαμε να εκφράσουμε  τις ειλικρινείς ευχαριστίες μας σε όλους τους συνεργάτες , τους γονείς και κυρίως τους Διευθυντές των  Σχολείων  μας  που πίστεψαν και υποστήριξαν το έργο μας !!!!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!!!!!!!

Οι μαθητές της έκτης τάξης καλωσορίζουν τα πρωτάκια.

Η πρώτη ημέρα του Σχολείου έχει ξεχωριστή σημασία για κάθε παιδί, είναι όμως ιδιαίτερα σημαντική για τα παιδιά τής Α΄ τάξης. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ανέλαβαν να “χρωματίσουν” την υποδοχή των μαθητών της Α΄τάξης  και να τα καλωσορίσουν οι μαθητές της Στ΄τάξης του 2ου και 6ου Δ.Σ.Αρτέμιδος. Η πρώτη γνωριμία των μικρών μαθητών με το νέο σχολείο ήταν σίγουρα ευχάριστη και δημιουργική!

Καλή Αρχή!