Christmas cards-2o

etwinning            Christmas cards

Christmas cards

Έργο eTwinning:     «Christmas cards”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί : Σωτηριάδου Αριάδνη – Τσολάκη Καλλιρρόη

Συμμετέχοντες μαθητές : Γ1 του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος

Η Γ1  τάξη του 2ου Δ.Σ. Αρτέμιδος  κατά το σχολικό έτος 2022-2023, συμμετέχει σε ένα διεθνές έργο – etwinning όπου  δάσκαλοι και μαθητές διαφορετικών σχολείων της  Ευρώπη και όχι μόνο θα  ανταλλάσσουν κάρτες Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς κατά την περίοδο των εορτώνκαι με χρήση βίντεο θα πουν παραδοσιακά τραγούδια.

Το e-Τwinning αποτελεί μία πλατφόρμα που συμμετέχουν σχολεία από όλη την Ευρώπη ώστε να επικοινωνούν, να συνεργάζονται, να διεξάγουν έργα, να μοιράζονται και, με λίγα λόγια, να αισθάνονται και να αποτελούν μέρος της πιο συναρπαστικής κοινότητας εκμάθησης της Ευρώπης.

Περιγραφή του έργου:

Στο έργο συμμετέχουν   11 σχολεία από : Ελλάδα (6), Γαλλία (2), Πολωνία (1), Σερβία (1), Τουρκία (1)

Όλες τις εργασίες των μαθητών μας και των άλλων εταίρων μπορείτε να τις δείτε πατώντας την εικόνα :

Christmas cards