etwinning-«eTwinning School Label 2021-2022»

Με μεγάλη μας χαρά  παραλάβαμε σήμερα 27 Οκτωβρίου 2021   από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning τη σημαία school– eTwinning,  που επιβραβεύει  το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αρτέμιδος, το οποίο συγκαταλέγεται  στα 2139 σχολεία σε όλη την Ευρώπη- 77   εκ των οποίων στην Ελλάδα- που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2020-2021.

Τα σχολεία που τιμήθηκαν με τον τίτλο » Σχολείο eTWinning»  είναι πρωτοπόρα και αναγνωρίζονται ως ηγέτες σε τομείς όπως τους εξής:

• Ψηφιακή πρακτική
  • Πρακτική ηλεκτρονικής ασφάλειας (eSafety)
  • Καινοτόμες και δημιουργικές παιδαγωγικές προσεγγίσεις
  • Προώθηση συνεχούς επαγγελματικής ανάπτυξης του προσωπικού
  • Προώθηση πρακτικών συνεργατικής μάθησης με το προσωπικό και τους μαθητές

Αυτό δεν αποτελεί απλά την αναγνώριση της προσωπικής επιτυχίας επιμέρους εκπαιδευτικών του σχολείου, αλλά και αναγνώριση των εξαιρετικών επιτευγμάτων ολόκληρης της ομάδας του eTwinning.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις εκπαιδευτικούς  που όλα αυτά τα χρόνια συμμετέχουν εθελοντικά, με τρομερή προθυμία σε τόσα αξιόλογα έργα.

Ευχαριστούμε eTwinning!

Να είμαστε όλοι γεροί να συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας.