Η αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας

photocollage 202322574043397Η αποκριάτικη γιορτή στο σχολείο μας, φέτος, τα είχε ΟΛΑ! Αναβίωση παραδοσιακών εθίμων, μουσική,  χορό, φαγητό , παιχνίδι και διασκέδαση! Το σχολείο μας γέμισε μασκαράδες και χαμόγελα!

Ευχαριστούμε πολύ τους δασκάλους της  Φυσικής Αγωγής  , την κα. Ειρήνη ΝικολαΙδη και τον κ. Σάββα Ευαγγελίδη για την επιμέλεια στους παραδοσιακούς χορούς και τον εκπαιδευτικό κ. Βασίλη Καραγιάννη  για τη μουσική επιμέλεια της γιορτής που  ξεσήκωσε μικρούς και μεγάλους.
Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Δήμητρα , την κυρία Ζωή και την κυρία Αντριάνα που βοήθησαν στην προετοιμασία του φαγητού και στο σερβίρισμα των παιδιών καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων των σχολείων μας που μοίρασαν σε όλα τα παιδιά σερπατίνες , μάσκες και χυμούς!!
Ο σύλλογος των εκπαιδευτικών  και οι διευθυντές των σχολείων μας σας εύχονται Χρόνια Πολλά και Καλή Σαρακοστή!
Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά για νέες υπέροχες εκδηλώσεις!