“Running out of Time” – Κάλεσμα για την κλιματική αλλαγή

Τα καταφέραμε!

Τα Σχολεία μας έλαβαν δράση για το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή.

Μετά από 40 μέρες η σκυτάλη έφτασε στον τελικό της προορισμό στην Αίγυπτο. Σε μια απίστευτη τελετή λήξης την περασμένη εβδομάδα, το μήνυμά μας παραδόθηκε με στυλ στο #COP27.

Υποστηριζόμενο από περισσότερες από 800.000 υπογραφές, περισσότερους από 10.000 συμμετέχοντες και περισσότερους από 750.000 μαθητές στην #Παγκόσμια Ημέρα Δράσης των Σχολείων, αυτό το ισχυρό και επείγον μήνυμα δείχνει στους ηγέτες, τους υπεύθυνους λήψης αποφάσεων και τα παγκόσμια μέσα ενημέρωσης ότι είμαστε έτοιμοι για αλλαγή. Ότι οι άνθρωποι βλέπουν τη ζωτική ανάγκη για #ClimateEducation και είναι πρόθυμοι να πρωτοστατήσουν στην αντιμετώπιση της τρέχουσας #κλιματικής κρίσης.

#FoundationforEnvironmentalEducations #EcoSchools #EcoSchoolsGreece  #GlobalActionDays

2. 6 2.1