Αρχική

Giati-xreiazete-to-blog-sthn-istoselida

Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιο της Συμβούλου Εκπαίδευσης ΠΕ91 – Θεατρικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης με αρμοδιότητα στις Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης και Βορείου Αιγαίου.

Σκοπός του ιστολογίου, που δημιουργήθηκε τον Σεπτέμβριο του 2020, είναι η άμεση ενημέρωση των συναδέλφων εκπαιδευτικών της Βόρειας Ελλάδας για τις επιμορφωτικές, ομαδοσυνεργατικές και διασχολικές δράσεις μας, καθώς και η γενικότερη ενημέρωση για παιδαγωγικά και εκπαιδευτικά θέματα, που εμπίπτουν στις αρμοδιότητές μου. Το αποθετήριο του ιστολογίου εμπλουτίζεται σε τακτική βάση.

Το παρόν ιστολόγιο λειτουργεί συμπληρωτικά με την ψηφιακή εκπαιδευτική κοινότητα «Θεατρική Αγωγή σε Καραντίνα», που δημιουργήθηκε στις 19 Μαρτίου 2020. Η κοινότητα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ91, που υπηρετούσαν στις Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, Βορείου Αιγαίου, Δυτικής Μακεδονίας, Ηπείρου, Θεσσαλίας, Ιονίων Νήσων κατά τη διάρκεια των σχολικών ετών 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022 και 2022-2023.

Προσκαλούνται οι νεοδιόριστοι και οι νεοπροσληφθέντες αναπληρωτές συνάδελφοι των Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης και Βορείου Αιγαίου της σχολικής χρονιάς 2023 να συμπληρώσουν εδώ τη σχετική φόρμα, για να προσκληθούν στην εκπαιδευτική μας κοινότητα.

Είμαι στη διάθεσή σας και ευελπιστώ ότι η συνεργασία μας θα είναι τόσο γόνιμη και δημιουργική όσο και τις προηγούμενες σχολικές χρονιές. Σας εύχομαι επιτυχή ολοκλήρωση της φετινής σχολικής χρονιάς με υγεία.

flc design20230328131334