Συμμετοχή μαθητών του ΓΕ.Λ Χορτιάτη σε διαγωνισμό με θέμα την πρόληψη του καρκίνου

cancer
IMG f7be4cfc55c30e854f82c31dbca42698 VΓια πρώτη χρονιά το ΓΕ.Λ Χορτιάτη συμμετείχε στο μαθητικό διαγωνισμό που οργανώνει η HERCARE (Hereditary Cancer Risk Elimination) με θέμα την πρόληψη του καρκίνου. Ο διαγωνισμός διεξήχθη το Σάββατο 30/9/2023 στον προαύλιο χώρο του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης. Μία ομάδα μαθητριών από τη Γ’ Λυκείου, υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας Βιολογίας κας Άννας Μιχοπούλου, δημιούργησαν μία αφίσα, με θέμα Διαγωιμσός καρκίνουτην πρόληψη του καρκίνου του μαστού και με τη συνδρομή μιας ομάδας μαθητριών της Α’ Λυκείου εκπροσώπησαν το σχολείο μας στο διαγωνισμό. Στο πλαίσιο της συμμετοχής το σχολείο κληρώθηκε για μια δωροεπιταγή. Συγχαρητήρια στις μαθήτριες για την αξιόλογη προσπάθειά τους!