ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2021-22 θα ξεκινήσουν  από 1 έως 31 Μαρτίου 2021 και γίνονται από την ηλεκτρονική υπηρεσία «Πρώτη Εγγραφή» της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης (gov.gr) του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: διεύθυνση:

με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής,από τους  γονείς-κηδεμόνες των νηπίων / προνηπίων για το νηπιαγωγείο που ανήκουν, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του νηπιαγωγείου.Για το σχολικό έτος 2021-2022 εγγράφονται στα νηπιαγωγεία της χώρας τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2016 & 2017 .

ΣΤΟ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΝΗΠΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΛΑΦΥΡΩΝ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ

Εγγραφές μετά τις 31 Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

ΤΗΛ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 2421063372

ΩΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ : 12.00 έως  13.00 τις εργάσιμες μέρες και ώρες .Παρακαλείσθε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με τη διεύθυνση του Νηπιαγωγείου για οτιδήποτε χρειάζεστε για αποφυγή διασποράς του covid.Οι γονείς των νηπίων θα λάβουν τη Βεβαίωση Φοίτησης των παιδιών τους που απαιτείται για την εγγραφή στο Δημοτικό σχολείο την ώρα αποχώρησης των παιδιών τους

Εmail νηπιαγωγείου:mail@10nip-n-ionias.mag.sch.gr

Δείτε αναλυτικά όλη την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ