Πιστοποιήσεις

Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΕΙΦΟΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!

Το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019, το Νηπιαγωγείο μας βραβεύτηκε με την απονομή της σημαίας του Αειφόρου Ελληνικού Σχολείου από την Ελληνική Εταιρεία Περιβάλλοντος και Πολιτισμού, για το πρόγραμμα «Το σχολείο μου αλλάζω, την αειφορία αγκαλιάζω» που υλοποίησε για δύο συνεχόμενα σχολικά έτη, το 2017-2018 και το 2018-2019. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο κτίριο της Ελληνικής Εταιρείας Περιβάλλοντος και Πολιτισμού στην Πλάκα, όπου παρευρέθηκαν εκπαιδευτικοί από σχολεία όλης της Ελλάδας, ο Σύμβουλος Π.Ε. της Γενικής Γραμματέως του ΥΠΑΙΘ, κος Αντωνόπουλος κ.α.

Η βράβευσή μας!

Η βράβευση αποτελεί για εμάς ιδιαίτερη τιμή και αναγνώριση του παιδαγωγικού και διδακτικού μας έργου, αλλά και δέσμευση πως το σχολείο μας θα συνεχίσει το έργο του στηριζόμενο στις αρχές της Αειφόρου Ανάπτυξης.

Σας ευχαριστούμε θερμά!

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΚΟ ΑΕΙΦΟΡΟΥΜ