Αρχική » Το σχολείο μας

Χαιρετισμός της Διευθύντριας του 18ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας

Αγαπητοί επισκέπτες, .jpg

σας καλωσορίζω στο ιστολόγιο του σχολείου μας και σας εύχομαι να έχετε καλή περιήγηση.

Στόχος μας είναι να προσφέρουμε σε όλους τους μαθητές/τριες ίσες ευκαιρίες μέσα από ένα σχολείο που θα αποτελέσει ένα ζωντανό οργανισμό μάθησης, μια δημιουργική κοινότητα μαθητών, εκπαιδευτικών, γονέων και γνώσης. Η Διεύθυνση του σχολείου και το διδακτικό προσωπικό θα συνεργαστεί με τη μαθητική κοινότητα, τους γονείς αλλά και την ευρύτερη κοινωνία του τόπου μας  για την προώθηση ενός “αποτελεσματικού σχολείου”!

Θωμαή Σίσκου

Λίγα λόγια για το σχολείο μας..

Το σχολείο μας βρίσκεται στην περιοχή Ηπειρώτικα της πόλης της Λάρισας.Είναι 10/θέσιο σχολείο και διαθέτει τμήμα Ένταξης. Η Διευθύντρια είναι η κα Θωμαή Σίσκου, εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, ΠΕ11.

cropped σχολειο

Σεπτέμβριος 2024