Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

20161220_113146Μια όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή παρακολούθησαν μεγάλοι και μικροί την Πέμπτη, 22 Δεκεμβρίου, στο κλειστό Γυμναστήριο του σχολείου μας. Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Β΄ τάξης, με τις εκπαιδευτικούς τους Κωνσταντίνα Κασβίκη και Παναγιώτα Τάτση, ετοίμασαν και μας παρουσίασαν θεατρικά με χορό και μουσική και απήγγειλαν ποιήματα. Έψαλαν χριστουγεννιάτικους ύμνους και μας είπαν τα κάλαντα των εορτών με την επιμέλεια του εκπαιδευτικού της μουσικής Ανδρέα Λανάρα. Στο τέλος της γιορτής δέχτηκαν το θερμό χειροκρότημα απ΄ όλους.

Το πρόγραμμα της γιορτής

Ενδεικτικές φωτογραφίες από τη γιορτή

Δημοσιεύθηκε στην Εκδηλώσεις, Επικαιρότητα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.