Σ. Γονέων

Καλωσορίζοντας τις χριστουγεννιάτικες διακοπές με … φαναράκια

Ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας επιφύλαξε μια πολύ ωραία έκπληξη στους μαθητές και στις μαθήτριές μας, για την έναρξη των Χριστουγεννιάτικων διακοπών τους.

Το απόγευμα της Τετάρτης, 23 Δεκέμβρη, μικροί και μεγάλοι, συγκεντρώθηκαν στο προαύλιο του σχολείου μας και αφού τραγούδησαν τα κάλαντα, υποδέχτηκαν τον Αϊ- Βασίλη, που φέτος τα δώρα του ήταν ασυνήθιστα: πολύχρωμα φαναράκια χάρισε σε κάθε παρέα παιδιών.  Με την καθοδήγηση του προέδρου του Συλλόγου μας κ. Ιωακείμ Σκόνδρα, ο ουρανός πάνω από το σχολείο μας, γέμισε πολύχρωμα φαναράκια και το προαύλιό μας φωνές θαυμασμού και χαράς, μικρών και μεγάλων .

Ο καιρός βοήθησε κι αυτός με τη σειρά του κι έκανε, σχεδόν μαγική, αυτή τη χειμωνιάτικη βραδινή συνάντηση!

Με αγκαλιές και ευχές για Καλές Γιορτές, αποχαιρετίστηκαν στο τέλος  μαθητές , γονείς και εκπαιδευτικοί.

Συγχαρητήρια στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την ωραία ιδέα τους.

ΧΡΟΝΙΑ  ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ  ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ !!!!