Ταξίδι Ιταλία

Μετακίνηση εκπ/κών την Ιταλία

Αύριο, Δευτέρα 4 Νοεμβρίου, αναχωρούν για την πόλη Chietti  της Ιταλίας οι εκπ/κοί του σχολείου μας, Ρηγογιάννης Δημήτρης, Καρασούλα Σταυρούλα και Τέλιου Ελένη. Η μετακίνηση αυτή είναι στα πλαίσια του προγράμματος Comenius – Πολυμερείς σχολικές συμπράξεις. Εκεί, μεταξύ άλλων,  θα γίνει απολογισμός του προγράμματος από τον περασμένο Ιούνιο μέχρι σήμερα και προγραμματισμός δράσεων μέχρι την επόμενη συνάντηση (Κύπρος – Μάρτιος 2014). Οι εκπ/κοί μας θα πάρουν μέρος σε δραστηριότητες, σε workshop, θα γίνουν δεκτοί από το Δήμαρχο της πόλης και τον Πρύτανη του πανεπιστημίου και θα ξεναγηθούν στην ευρύτερη περιοχή την τελευταία μέρα Τέλος θα κάνουν παρουσίαση σε μαθητές του ιταλικού σχολείου με θέμα τους αρχαίους Ολυμπιακούς Αγώνες. Θα επιστρέψουν από την Ιταλία το Σάββατο, 9 Νοεμβρίου.

Ακολουθεί η παρουσίαση, η συμμετοχή των μαθητών μας στην προετοιμασία του υλικού και το φύλλο εργασίας που θα δοθεί στους Ιταλούς μαθητές.

Φύλλα Εργασίας

Παρουσίαση – Απολογισμός του ταξιδιού