2023-2024

Η περιβαλλοντική ομάδα του προγράμματος «Εξερευνώντας δημοσιογραφικά μονοπάτια…..»,

στις αρχές Φεβρουαρίου 2024, δημοσίευσε το πρώτο φύλλο της εφημερίδας

¨Η Νεανική μας Πένα¨.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ομάδας συνεργάστηκαν, ώστε να εκδοθεί μια εφημερίδα σύγχρονη, με θεματολογία σχετική με το περιβάλλον και με δράσεις που πραγματοποιούνται από τα δύο περιβαλλοντικά προγράμματα, που υλοποιούνται φέτος στο σχολείο μας («Εξερευνώντας δημοσιογραφικά μονοπάτια…..» και «Πρασινίζοντας τα αποτυπώματά μας»).  Επίσης,  σημαντική θέση στην εφημερίδα είχαν τόσο άρθρα κοινωνικά, πολιτισμού, ιστορίας, τέχνης, κινηματογράφου όσο και πρωτότυπες λογοτεχνικές ιστορίες.

Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί, καθώς και οι μαθητές/τριες του προγράμματος  ευχαριστούν θερμά όσους και όσες συνέβαλαν στην παραγωγή-έκδοση της εφημερίδας και ιδιαίτερα τον υποδιευθυντή, κ. Σωτήρη Οικονομόπουλο για την πολύτιμη βοήθειά του στην εκτύπωση της εφημερίδας μας.

Καλή σας ανάγνωση!!!

σελ1