-Τράπεζα Τροφίμων

.pngΗ  23η  Δεκεμβρίου, τελευταία μέρα σχολείου για το 2021, ήταν μια μέρα έμπρακτης προσφοράς και αγάπης.

Μοιράστηκαν σε συνανθρώπους μας τρόφιμα που συλλέχθηκαν και δωρίστηκαν από ανθρώπους της σχολικής και όχι μόνο κοινότητας. Μαθητές, γονείς, καθηγητές αλλά και απλοί συμπολίτες μας από την όμορη περιοχή έδειξαν συγκινητική ευαισθησία  και έφεραν στον χώρο του σχολείου είδη πρώτης ανάγκης για την Τράπεζα Τροφίμων. Αυτά μοιράστηκαν με αγάπη και διακριτικότητα σε όσους συμπολίτες μας χρειάζονται βοήθεια.

Ο Σύλλογος των Καθηγητών και η Διεύθυνση του 12ου  Γυμνασίου Πάτρας, νιώθει έντονα την ανάγκη να πει ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όσους και όσες συνέβαλλαν και φέτος στην Τράπεζα Τροφίμων που κάθε χρόνο διοργανώνει το σχολείο μας.

Επίσης τις θερμές μας ευχαριστίες και σε όσους/όσες στήριξαν και το ταμείο αλληλεγγύης του σχολείου μέσω της αγοράς ημερολογίων του 2022 με θέμα την Ελληνική Επανάσταση, ένα ημερολόγιο που σχεδιάστηκε από το σχολείο  για καθαρά φιλανθρωπικό σκοπό.