Διαγωνισμός Γλώσσας

Μαθητές και μαθήτριες της Β΄ και Γ΄ τάξης εκπροσώπησαν επαξίως το σχολείο μας στον 4ο Διαγωνισμό Γλώσσας Γυμνασίων Αχαΐας. Ο εν λόγω διαγωνισμός οργανώθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας και το Κ.Ε.Σ.Υ.Π. Πάτρας της Δ.Δ.Ε. Αχαΐας και διεξήχθη στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου και 6ου Γυμνασίου Πάτρας στις 25 Απριλίου 2018. Τους/τις μαθητές/τριες καθοδήγησε και συνόδευσε η φιλόλογος του σχολείου μας, κ. Κρικέτου Θεοδώρα.

Όλοι/ες οι συμμετέχοντες/συμμετέχουσες μαθητές/τριες του σχολείου μας ξεδίπλωσαν με ζήλο και δημιουργική διάθεση τις γλωσσικές τους δεξιότητες και αποκόμισαν μια ευχάριστη και εποικοδομητική εμπειρία από τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό. Ιδιαίτερα δε, μία μαθήτρια κατάφερε να φθάσει στην τελική φάση του διαγωνισμού επιδεικνύοντας εξαιρετική επίδοση ! ! !

Τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα ! ! !