Είσοδος και Εξυπηρέτηση Κοινού στο Σχολείο.

Tο κοινό εισέρχεται στο χώρο του σχολείου όπως σε όλες τις υπηρεσίες του Δημοσίου κατόπιν υποχρεωτικής επίδειξης κατά την είσοδο :

α)  πιστοποιητικού εμβολιασμού, σύμφωνα με την παρ. 2 του άρθρου 9 της ως άνω ΚΥΑ ή

β)  πιστοποιητικού νόσησης, σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 9 της ως άνω ΚΥΑ ή

η)  βεβαίωσης αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου για κορωνοϊό COVID-19 (PCR ή rapid test).

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση και την συνεργασία.

Τράπεζα Τροφίμων και φέτος!!!

.png

Εν όψει της εορτής των Χριστουγέννων το σχολείο μας και φέτος διοργανώνει Τράπεζα Τροφίμων.

Στηρίξτε την προσπάθεια μας, να βοηθήσουμε συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη,  προσφέροντας αγαθά που μπορούν να διατηρηθούν εκτός ψυγείου.

Καθημερινά έως και τις  20 Δεκεμβρίου  μπορείτε μέσω των παιδιών σας να φέρνετε στο χώρο του σχολείου τις προσφορές σας. Ενδεικτικά αγαθά που μπορείτε να προσφέρετε είναι:

Γάλα εβαπορέ,  Λάδι,  Όσπρια,  Ζυμαρικά,  Κονσέρβες,  Αλεύρι,  Ρύζι,  Ζάχαρη,

Είδη οικιακής χρήσης (σαπούνια, χαρτιά κ.α)    και ό,τι άλλο επιθυμείτε.

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΜΠΑΔΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Μεγάλη τιμή για το σχολείο μας αποτελεί η διάκριση του μαθητή της Γ΄Γυμνασίου, Αλέξανδου Μπάδα, στην Ολυμπιάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2021.

Ο Αλέξανδρος έλαβε μέρος με επιτυχία στον προκριματικό εθνικό τελικό της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2021, που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα στις 26/09/2021 με την ομάδα Robotica.gr  του σχολείου Robotica.gr και κατέκτησε την 3η θέση στην Regular Γυμνασίου.

COVID-19: ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ (ΕΟΔΥ)

sxoleia metra apo EODY

Παροχή σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2021-2022

Παροχή σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2021-2022.

Επισυνάπτεται το σχετικό ΦΕΚ.

ΦΕΚ Β 4188_ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ