ενδοσχολική επιμόρφωση bookcreator

Πραγματοποιήθηκε  σήμερα το απόγευμα, Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024,  ενδοσχολική επιμόρφωση, διάρκειας τριών ωρών, με θέμα« Παρουσίαση του ψηφιακού εργαλείου Book Creator – η χρήση του στη σχολική πράξη και στην  εκπαιδευτική διαδικασία» μεταξύ δώδεκα εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

Σκοπός της συνάντησής μας ήταν η επαγγελματική μας ανάπτυξη και η ανταλλαγή καλών πρακτικών. Την ενδοσχολική επιμόρφωση ανέλαβαν να υλοποιήσουν οι εκπαιδευτικοί, Σωτηροπούλου Κατερίνα (Ενδοσχολική Συντονίστρια του σχολείου), Μιχαλοπούλου Χάρις( Παιδαγωγική Σύμβουλος-Μέντορας του σχολείου) και Γκανατσούλα Αφροδίτη.

Οι εκπαιδευτικοί είχαμε την ευκαιρία να μάθουμε τις δυνατότητες του ψηφιακού εργαλείου Book Creator, πώς να δημιουργούμε με αυτό και πώς να το αξιοποιούμε στην τάξη προς όφελος των μαθητών μας.

Η επιμόρφωση είχε βιωματικό – εργαστηριακό χαρακτήρα και μας έδωσε την ευκαιρία να προσφέρουμε και να μοιραστούμε γνώσεις με ευχάριστη διάθεση και σε συνεργατικό επίπεδο.

BOOK CREATORBOOK CREATOR1