Πάμε Γήπεδο

Με μεγάλη μας χαρά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το σχολείο μας θα ξεκινήσει το πρόγραμμα «πάμε γήπεδο»!!

Λίγα λόγια όμως για το πρόγραμμα αυτό και τους στόχους του….

Το «Πάμε γήπεδο» είναι μια ευκαιρία εξωσχολικής δραστηριότητας που μπορεί να ενισχύσει τους οικογενειακούς δεσμούς καθώς και να ενδυναμώσει τις σχέσεις των παιδιών και των οικογενειών μεταξύ τους.

Στόχος του είναι τα παιδιά να γνωρίσουν τον κόσμο του αθλητισμού και της ομαδικής δραστηριότητας μέσα από μια σειρά επισκέψεων σε αγώνες διαφόρων αθλημάτων καθ’ όλη την διάρκεια της χρονιάς.

Πρώτος σταθμός του προγράμματος είναι το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 17:30 στο γήπεδο του ΔΟΥΚΑ όπου θα παρακολουθήσουμε αγώνα πρωταθλήματος hand-ball Α’ εθνικής. ( Δούκας- Φοίβος Συκεών).

Παρακαλούμε να μας ενημερώσετε αν επιθυμείτε να συμμετέχετε και πόσα άτομα της οικογενείας σας θα συμμετέχουν και να δεσμευτείτε ως προς αυτό.

Επισημαίνουμε πως η μεταφορά των παιδιών προς και από το γήπεδο καθώς και η επιτήρηση κατά την διάρκεια του αγώνα είναι αποκλειστική ευθύνη των γονέων- κηδεμόνων του κάθε παιδιού.

Τα εισιτήρια των αγώνων θα εξασφαλιστούν από τον Γυμναστή του σχολείου, κο Κόντο, και δεν υπάρχει καμία δική σας οικονομική επιβάρυνση. Σε περίπτωση συμμετοχής σας όμως θα πρέπει να μας ενημερώσετε εγκαίρως προκειμένου να είμαστε σε θέση να σας διαθέσουμε σε εσάς τα αντίστοιχα εισιτήρια.

Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Δευτέρα 30/10/2017.

Τηλ. Επικοινωνίας: 6977460866 (Κώστας Κόντος)

pame gipedo 558x313