Αγιασμός (17-9-2021)

Την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στον προαύλειο χώρο του σχολείου μας ο καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2021-2022, ακολουθώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα. Στην τελετή παρευρέθηκαν ο κος. Τσόλας Γιώργος, Πρόεδρος της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Λυκόβρυσης- Πεύκης, η κα. Μεντεσίδου Δέσποινα,  Αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου Λυκόβρυσης-Πεύκης, ο κος. Σίμψης Κωνσταντίνος, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Κωφών Ελλάδος, η κα. Δαβλιάκου Σοφία, εκπρόσωπος της Αθλητικής Ομοσπονδίας Κωφών Ελλάδος και ο κος. Κοσκόρης Βασίλης, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Όλοι οι προαναφερθέντες  δεν παραστάθηκαν τυχαία στο χώρο μας. Κλήθηκαν από το νέο μας διευθυντή κος. Ρίκκου Θεόδωρο, καθότι επί σειρά ετών στέκονται αρωγοί, ενισχύοντας το έργο του σχολείου και στηρίζοντας το παρόν και το μέλλον των παιδιών μας! Με την υπόσχεση ότι οι ενέργειες όλων μας θα συνεχίσουν να συντονίζονται προς το μέγιστο όφελος των μαθητών μας, ολοκληρώθηκε η τελετή σε ένα κλίμα χαράς και συγκίνησης.

Ο διευθυντής κος. Ρίκκου Θεόδωρος καθώς και όλο το προσωπικό του σχολείου μας ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές μας, καθώς και τους γονείς και κηδεμόνες καλή σχολική χρονιά με υγεία, πρόοδο και δημιουργικότητα!