Για τους φίλους μου- Κιβωτός του Κόσμου

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Νοιάζομαι και Δρω και σε συνεργασία με του γονείς των μαθητών μας συγκεντρώθηκε χρηματικό ποσό το οποίο διατέθηκε για αγορά τροφίμων για την Κιβωτό του κόσμου. Οι μαθητές της Α΄και Γ΄ τάξης μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους Ρίκκου Θεόδωρος, Ανθούλα Παπακοσμά, Γεωργία Χαλαζωνίτου Μαρία Μήτρου και Οσίπωφ Μαρία, επισκέφτηκαν σούπερ μάρκετ της γειτονιάς, ψώνισαν τρόφιμα και στις 22-2-2017 επισκέφτηκαν την Κιβωτό του κόσμου. Οι μικροί μαθητές έπαιξαν και ζωγράφισαν με τα παιδιά του νηπιαγωγείου, οι εκπαιδευτικοί διάβασαν παραμύθια, ενώ ιδιαίτερη στιγμή της επίσκεψης ήταν η συνάντηση με τον πατήρ-Αντώνιο δημιουργό της Κιβωτού. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στο χώρο, ενημερώθηκαν για το έργο της Κιβωτού και έδωσαν ραντεβού σε μεταγενέστερο χρόνο. Με αυτή την επίσκεψη έγινε πράξη το αίσθημα της αλληλεγγύης και της φιλανθρωπίας όπως αυτό καλλιεργείται μέσα από το Νοιάζομαι και Δρω.

SAM 6362 SAM 7190 SAM 7195 SAM 7262 SAM 7326 SAM 7330

Οι εκπαιδευτικοί: