Χριστούγεννα χωρίς γιαγιάδες γίνονται;

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ χωρίς γιαγιάδες ΔΕ γίνεται. Για αυτό η γιαγιά-Βαγγελή, γιαγιά του Θανάση και η γιαγιά Παρασκευούλα, γιαγιά του Παρασκευά έκαναν τις ημέρες των Χριστουγέννων πιο όμορφες…… Η γιαγιά Βαγγελή,ήρθε στο σχολείο μας και μας έφτιαξε τους πιο νόστιμους κουραμπιέδες που έχετε δοκιμάσει ποτέ….. Σας παραθέτουμε και τη συνταγή (για να μη νομίζετε ότι είμαστε λιχούδες και τρώμε μόνες μας όλα τα καταπληκτικά γλυκά!).Η γιαγιά Παρασκευούλα, έκανε μία φανταστική κατασκευή με τον μικρό εγγονό της, που έκρυβε πολλές εκπλήξεις για όλα τα παιδιά του σχολείου μας, και των δύο τάξεων και μας κέρασε όλους.

Σας ευχαριστούμε γιαγιούλες…. άλλωστε δεν είναι τυχαία η φράση που λέει ότι: “Οι γιαγιάδες  είναι οι άγγελοι που έστειλε ο Θεός στη γη, για να μας προσέχουν”….

Σας αγαπάμε πολύ.