New Phototastic Collage

Λάβαμε αυτή την επιστολή που μας γέμισε χαρά….

Αγαπητοί φίλοι,

Η διαδικασία αξιολόγησης των έργων Β/βάθμιας Εκπαίδευσης που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής κατασκευής «Εμπνέομαι, Δημιουργώ Καινοτομώ» ολοκληρώθηκε.

Στην Επιτροπή του Διαγωνισμού συμμετείχαν οι:

• Θεολόγη-Γκούτη Πένυ, Αρχιτέκτονας-Εθνολόγος, Υπεύθυνη ΜΕΤ ΠΠ
  • Βασιλική Μαντζουράτου, Νηπιαγωγός, Msc Επιστημών Υγείας, Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας,
  • Σωτηρία Τάγιου, Δασκάλα, Διευθύντρια 50ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών,
  • Δημήτρης Σακκούλης, Δάσκαλος, MSc Επιστημών Αγωγής, Υποψήφιος Δρ Π.Τ.Δ.Ε. Πανεπιστημίου Πατρών, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Περιφ/κής Δ/νσης Π & Δ.Ε. Δυτ. Ελλάδος,
  • Διονύσης Παντελής, Εικαστικός, Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.

Η Επιτροπή αφού μελέτησε τα έργα που κατατέθηκαν, κατέληξε ομόφωνα στην απονομή 1 βραβείου και 3 επαίνων. Η επιλογή των έργων διαμορφώθηκε με βάση την απόδοση της θεματολογίας του Διαγωνισμού, καθώς και την τήρηση των προδιαγραφών του.

Οι νικητές για την Α/βάθμια Εκπαίδευση είναι :

Βραβείο: «Πετώντας με τη…φτώχεια», 4ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Έπανοι:

«Ράμπα τριβής», Νηπιαγωγείο Νεοχωρούδας, Θεσσαλονίκης

«Σκιά, παρασκιά στη Γη και στο Διάστημα», 5ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας, Αττικής

«Κλοκντογκ, το νέο Ρομπότ Νοηματικής 2020», 1ο Νηπιαγωγείο Περιβολίων Χανίων

Η Διεύθυνση του Μουσείου, καθώς και τα μέλη της Επιτροπής ευχαριστούν τους συμμετέχοντες , τους συγχαίρουν για τις δημιουργικές κατασκευές τους και συγχαίρουν ιδιαίτερα τους νικητές.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής.

Από το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών

O Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, Αλέξανδρος Κόπτης, μας έστειλε Συγχαρητήρια επιστολή για την συμμετοχή και την διάκριση μας.

Μια σκέψη στο “Έπαινος στον Πανελλήνιο Δημιουργικής κατασκευής «Εμπνέομαι, Δημιουργώ Καινοτομώ»

1. Θερμά Συγχαρητήρια!!!
    Μπράβο Μπράβο… τέτοιες εκπαιδευτικούς χρειαζόμαστε γεμάτες γνώσεις, όρεξη και αγάπη για τα παιδιά!

Τα σχόλια είναι κλειστά.