Επιμορφωτικό σεμινάριο για Δασκάλους: Η σύγχρονη ΕξΑΕ στην πράξη

Στο πλαίσιο της υποστήριξης των Εκπαιδευτικών των σχολικών μονάδων ευθύνης του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου για την εφαρμογή της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου της Δημοτικής Εκπαίδευσης του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου διοργάνωσαν επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα:

“Η σύγχρονη εξαε στην πράξη:

παραδείγματα εφαρμογής και σύνδεση με την ασύγχρονη εξαε”

Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως την Τρίτη 5/5/20 για τους εκπαιδευτικούς της 2ης ενότητας Δημ. Σχολείων Κυκλάδων, την Πέμπτη 7/5/20 για τους εκπαιδευτικούς της 3ης περιφέρειας και την Παρασκευή 8/5/20 για τους εκπαιδευτικούς της 1ης περιφέρειας.

Εισηγητής ήταν ο Σ.Ε.Ε. κλ. ΠΕ70, Πέτρος Προβελέγγιος. Τα σεμινάρια παρακολούθησαν συνολικά 300 εκπαιδευτικοί που διδάσκουν στα δημοτικά σχολεία του Νομού Κυκλάδων.

Κατηγορίες: Δράσεις, Εξ αποστάσεως εκπαίδευση, Επιμορφώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.