Συνάντηση συνεργασίας με εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής: α) Τρέχοντα ζητήματα διδακτικής της Θεατρικής Αγωγής στην εκπαιδευτική πρακτική, β) Προγράμματα Σπουδών Θεατρικής Αγωγής, γ) Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου: «Η επόμενη μέρα, ας τη φανταστούμε μαζί»

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.) Θεατρικής Αγωγής, Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη διοργανώνει διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας με τους/τις εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων των Δ.Π.Ε. Κυκλάδων Γενικής Αγωγής, αρμοδιότητας  1ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, με τα εξής θέματα:

β) Προγράμματα Σπουδών Θεατρικής Αγωγής, Προγράμματα Σπουδών Θ.Α. 2021

γ) Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου: «Η επόμενη μέρα, ας τη φανταστούμε μαζί»

Η διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας θα υλοποιηθεί την Πέμπτη 31/03/2022, ώρα: 10.00-11.30 μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων Webex, στον σύνδεσμο https://minedu-secondary.webex.com/meet/panboemi

Παρακαλούμε για την ενημέρωση και τη διευκόλυνση των εκπαιδευτικών Θεατρικής Αγωγής κλ.ΠΕ91 για τη συμμετοχή τους στη συνάντηση συνεργασίας.

Σε περίπτωση πολλών απουσιών εκπαιδευτικών στη συγκεκριμένη σχολική μονάδα λόγω κρουσμάτων και/ή θετικής διάγνωσης εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής, προκειμένου να υποστηριχθεί το σχολείο και ο/η συνάδελφος Θεατρικής Αγωγής, παρακαλώ οι εκπαιδευτικοί Θεατρικής Αγωγής να επικοινωνήσουν στο email nayaboemi@yahoo.gr

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ 91 Θεατρικής Αγωγής                            Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη