Εξ αποστάσεως προαιρετικό επιμορφωτικό σεμινάριο για τους Εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στη Β΄ τάξη των Δημοτικών Σχολείων των Κυκλάδων: «Η διδασκαλία της Γλώσσας και των Μαθηματικών στη Β΄ τάξη»

Διεξαγωγή εξ αποστάσεως επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στη Β΄ τάξη των Δημοτικών Σχολείων των Κυκλάδων

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου Ειρήνη Τσαβαλά και Πέτρος Προβελέγγιος διοργανώνουν προαιρετικό εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

«Η διδασκαλία της Γλώσσας και των Μαθηματικών στη Β΄ τάξη»

Το σεμινάριο απευθύνεται στους Εκπαιδευτικούς του κλάδου ΠΕ70 που διδάσκουν στη Β΄ τάξη των Δημοτικών Σχολείων των Κυκλάδων.

Θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 21- 03- 2022 και ώρες 18.00-19.30 μέσω τηλεδιάσκεψης  στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Η Οργανωτική Συντονίστρια                                                                                                              του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου                                                                                                     Δρ Ειρήνη Τσαβαλά