Υποστηρικτικές/επιμορφωτικές δράσεις της ΣΕΕ ΠΕ60 κατά το διάστημα Σεπτεμβρίου-Δεκεμβρίου 2021

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών/υποστηρικτικών δράσεων της σχολικής χρονιάς 2021-2022, η  Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60-Νηπιαγωγών του 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, Βασιλική Βέλκου διοργάνωσε τις εξής εξ αποστάσεως επιμορφωτικές δράσεις με εισηγήτρια την ίδια κατά το διάστημα Σεπτεμβρίου-Δεκεμβρίου 2021:
7 Σεπτεμβρίου 2021:
«Εφαρμογή αναλυτικού προγράμματος και σχολικό κλίμα» για τους νεοδιορισθέντες και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Κυκλάδων. (συμμετοχή σε ομαδική δράση του 1ου ΠΕΚΕΣ)
9 Σεπτεμβρίου 2021:
«Θέματα έναρξης σχολικής χρονιάς» για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Κυκλάδων.
1 Νοεμβρίου 2021:
«Διαθεματική προσέγγιση της γνώσης και της διδασκαλίας στο Νηπιαγωγείο» για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Κυκλάδων με σκοπό την υποστήριξή στην εφαρμογή των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

16 Νοεμβρίου 2021:
«Θέματα λειτουργίας σχολικών μονάδων» για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Δωδεκανήσου.
22 Νοεμβρίου 2021:
«Εφαρμογή αναλυτικού προγράμματος και σχολικό κλίμα» για τους νεοδιορισθέντες και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Δωδεκανήσου.
8 Δεκεμβρίου 2021:
«Διαθεματική προσέγγιση της γνώσης και της διδασκαλίας στο Νηπιαγωγείο» για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ60 του νομού Δωδεκανήσου με σκοπό την υποστήριξή στην εφαρμογή των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Κατηγορίες: Δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.