Β΄ φάση του εξ αποστάσεως προαιρετικού σεμιναρίου Νεοελληνικής Γλώσσας και Λογοτεχνίας Γ΄ τάξης ΓΕ.Λ. (Εργαστήριο) για φιλολόγους: «Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία – Ερμηνευτικό σχόλιο»

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας προσκαλώ στη Β΄ φάση του σεμιναρίου του μαθήματος «Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία – Ερμηνευτικό σχόλιο» Γ΄ ΓΕ.Λ., δηλαδή στο Εργαστήριο συγγραφής και βαθμολόγησης ερμηνευτικού σχολίου, που θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Παρασκευή 14 Ιανουαρίου 2022 και ώρες 18.00-20.00.

Υπενθυμίζω ότι τον επιμορφωτικό ρόλο έχουν αναλάβει οι κύριοι Γιάννης Γαλαίος και Κωνσταντίνος Μάντης από το ΓΕ.Λ. Θήρας.

Η πρώτη ώρα θα διατεθεί για τη συγγραφή ερμηνευτικού σχολίου και η δεύτερη για τη βαθμολόγηση γραπτών μαθητών.

Για να συμμετέχετε στο σεμινάριο, καλείστε να ακολουθήσετε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Με την ελπίδα της συνέχισης της πρώτης δημιουργικής συνάντησης και με συναδελφικούς χαιρετισμούς,

Χαράλαμπος Α. Κωνσταντέλλιας

Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 02 Φιλολόγων 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου