Επιμορφωτική δράση για τις/τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 των σχολικών μονάδων γενικής και ειδικής αγωγής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων

«Παιδικό και Εφηβικό Θέατρο: σκηνοθέτριες και σκηνοθέτες παιδικών και εφηβικών παραστάσεων συζητούν για τη σύνδεση με την εκπαίδευση, τις δυνατότητες συνεργασιών, τη δραματολογία-παραστασιολογία, την υποστήριξη θεατρικών παραστάσεων στην επαρχία»

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.) Θεατρικής Αγωγής Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη διοργανώνει επιμορφωτική δράση για τις/τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων – γενικής και ειδικής αγωγής, αρμοδιότητας  1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου με θέμα:

Εισηγήσεις

Αδάμης Δημήτρης, Θεατρική Ομάδα «Μαγικές σβούρες»                                                  Βγενοπούλου Σοφία, Εθνικό Θέατρο                                                                                      Κάλμπαρη Μαριάννα, Θέατρο Τέχνης Καρόλου Κουν                                                        Πλειώνης Δημήτρης, Θεατρική Ομάδα «ΤΟΠΙ»                                                                      Τζαμαργιάς Τάκης, Θέατρο Κατερίνα Βασιλάκου-Μαριάννα Τόλη

Η επιμορφωτική δράση  θα υλοποιηθεί διαδικτυακά τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2021, ώρες: 17.30-19.30 μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων Webex, στον σύνδεσμο https://minedu-secondary.webex.com/meet/panboemi

Η επιμορφωτική δράση είναι προαιρετική και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς των 12 ΠΕ.Κ.Ε.Σ. επιστημονικής της ευθύνης.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ 91 Θεατρικής Αγωγής

Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη