Eνημερωτική εκδήλωση για τις/τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης – γενικής και ειδικής αγωγής, αρμοδιότητας 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου: «Το Θέατρο στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση: α) Εκπαιδευτικά προγράμματα Εθνικού Θεάτρου, β) Δυνατότητες συνεργασιών»

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.) Θεατρικής Αγωγής Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη, διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση για τις/τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης – γενικής και ειδικής αγωγής, αρμοδιότητας 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου με θέμα:

Η ενημερωτική εκδήλωση θα υλοποιηθεί διαδικτυακά, την Τετάρτη 20/10/21, ώρα 17.00-20.00 μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας τηλεδιασκέψεων Webex, στον σύνδεσμο

Η ενημερωτική εκδήλωση είναι προαιρετική και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς των 12 ΠΕ.Κ.Ε.Σ. επιστημονικής της ευθύνης.

Εισηγήσεις

1. Το Θέατρο στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Μποέμη Νάγια, Σ.Ε.Ε. Θεατρικής Αγωγής ΠΕ91
  2. Εκπαιδευτικά Προγράμματα Εθνικού Θεάτρου. Σοφία Βγενοπούλου, Υπεύθυνη του προγράμματος «Το Θέατρο στο Νέο Σχολείο», Βαλάντης Φράγκος, Υπεύθυνος συντονισμού και οργάνωσης του Θεάτρου στο Νέο Σχολείου, Ντίνα Σταματοπούλου, Υπεύθυνη σχεδιασμού εκπαιδευτικών προγραμμάτων, Ελένη Ζαχοπούλου, Υπεύθυνη Ακαδημίας Εκπαιδευτικών
  3. Συζήτηση: Δυνατότητες συνεργασιών.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές και οι Διευθύντριες των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τις/τους εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ενυπόγραφα.

Σας  ευχαριστούμε  για τη συνεργασία.

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ 91 Θεατρικής Αγωγής

Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη