Διαδικτυακή επιμορφωτική δράση για νεοδιόριστους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ07 (Γερμανικής) Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Αγαπητές/οί συνάδελφοι,

πρώτ’ απ’ όλα σας εύχομαι μία όμορφη σχολική χρονιά γεμάτη υγεία, δύναμη και δημιουργικότητα.

Στη συνέχεια θα ήθελα να σας ενημερώσω για τη διαδικτυακή ενημερωτική – επιμορφωτική συνάντηση που θα υλοποιηθεί για τους νεοδιόριστους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς ΠΕ07, η οποία έχει προγραμματιστεί βάσει του εγγράφου 103742/Ε3/26-08-2021 (Τμήμα Γ’ – Επιμόρφωσης εκπαιδευτικού προσωπικού Π/θμιας και Δ/θμας Εκπ/σης) του ΥΠΑΙΘ και την απόφαση της Ολομέλειας του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής (Πράξη 15η/2-9-2021).

Θέμα της συνάντησης: «Διδασκαλία & Αξιολόγηση στο μάθημα των Γερμανικών – Βασικές αρχές.»

Ημερομηνία διεξαγωγής: Πέμπτη 09 Σεπτεμβρίου 2021                                                        Ώρα διεξαγωγής: 12:00 – 14:00

Ο σύνδεσμος για την είσοδό σας στην εικονική αίθουσα:

Παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες να ενημερώσουν τους/τις αναφερόμενους/ες εκπαιδευτικούς ΠΕ07 (Γερμανικής) των σχολείων τους.

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συνεργασία.

Αντιγόνη – Μέλισσα -Ίρις Χατζηϊωάννου

Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ07 (Γερμανικής Γλώσσας) με έδρα το 1ο Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Αττικής (Α΄ Αθήνας) επιστημονική ευθύνηστα 1ο , 2ο , 3ο, 4ο, 5ο, 6ο  Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Αττικής & στο 1ο  Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου

Ηλεκτρονική δ/νση:  melchatzi@sch.gr       mel.chatziioannou@gmail.com