«Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεατρικής Αγωγής: οργάνωση και προτάσεις ψηφιακών παρουσιάσεων-audio και web έργα» «Η συμβολή της Θεατρικής Αγωγής στην εκπαίδευση, κλείνοντας ένα χρόνο από την πανδημία – σκέψεις και προβληματισμοί για το μάθημα στην ψηφιακή εποχή»

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου (Σ.Ε.Ε.) Θεατρικής Αγωγής, Παναγιώτα (Νάγια) Μποέμη διοργάνωσε διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας με τους/τις Εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής, κλάδου ΠΕ 91 (ΠΕ 91.01 και ΠΕ 91.02) των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δ.Π.Ε Κυκλάδων, γενικής αγωγής, αρμοδιότητας 1ουΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου με θέματα:

• Διαδικτυακό Μαθητικό Φεστιβάλ Θεατρικής Αγωγής: οργάνωση και προτάσεις ψηφιακών παρουσιάσεων-audio και web έργα,
  • Η συμβολή της Θεατρικής Αγωγής στην εκπαίδευση, κλείνοντας έναν χρόνο από την πανδημία – σκέψεις και προβληματισμοί για το μάθημα στην ψηφιακή εποχή.

Η διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας υλοποιήθηκε την Παρασκευή 02-04-2021 και ώρες 11.00-13.00 μέσω πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης.