Ενημέρωση – επιμόρφωση των εκπαιδευτικών της Παράλληλης Στήριξης στις σχολικές μονάδες Νοτίου Αιγαίου (Ρόδο και Σύρο) τον Ιανουάριο

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων οι οποίες πραγματοποιούνται για την ενημέρωση – επιμόρφωση των εκπαιδευτικών της Παράλληλης Στήριξης στις σχολικές μονάδες Νοτίου Αιγαίου και ειδικότερα στη Ρόδο και στη Σύρο,  η Συντονίστρια Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης κυρία Πανορμίτσα Παπακαλοδούκα, υλοποίησε δράσεις με θέμα:

«Η Παράλληλη Στήριξη στο πλαίσιο της ενταξιακής εκπαίδευσης»

• Στη Ρόδο την Τετάρτη και την Πέμπτη 9 και 10 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 11.30-14.00 στο Μουσείο Νεοελληνικής Τέχνης, για Διευθυντές και εκπαιδευτικούς Παράλληλης Στήριξης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των σχολείων της πόλης της Ρόδου και εκτός της πόλης της Ρόδου αντίστοιχα και
  • Στη Σύρο την Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 11.30-1400 στη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Αιγαίου, για εκπαιδευτικούς Παράλληλης Στήριξης, εκπαιδευτικούς Γενικής Αγωγής και διευθυντές των σχολείων της Σύρου που υποστηρίζουν το θεσμό.
Κατηγορίες: Δράσεις, Επιμορφώσεις. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.