Αξιοποιώντας τις προθήκες -βιτρίνες που μας παραχώρησε ο Δήμος Σκιάθου

Τη φετινή σχολική χρονιά αποφασίσαμε να κάνουμε μία προσπάθεια για την  αναδιαμόρφωση του διδακτηρίου. Σκοπεύουμε εκτός από την αισθητική αναβάθμιση του χώρου, να παρουσιάσουμε τις δραστηριότητες και τις διακρίσεις του σχολείου μας, ώστε «να θυμούνται οι παλαιότεροι και να γνωρίζουν οι νεότεροι…»

Ζητώντας και τη βοήθεια των γονιών των μαθητών μας και με το παλιό υλικό που υπήρχε στο σχολείο μας ξεκινήσαμε με την αξιοποίηση των προθηκών που μας παραχώρησε ο Δήμος Σκιάθου, ώστε να δημιουργήσουμε ένα μικρό “μουσειακό χώρο  σχολικής ζωής”.

Ευχαριστούμε τις παρακάτω οικογένειες για την ανταπόκρισή τους:

Την κ. Πατσά Ελένη– κούκλα βιτρίνας

Τον Κ. Μιτζέλο Ιωάννη – θρανίο

Οικογένεια Δημητρίου και Πηνελόπης Τρακόσα– Τετράδια, βιβλία ,μελανοδοχείο, πένες,στιπόχαρτο,καλαθάκι κολατσιού,διακοσμητικές κουκουβάγιες,κουδούνι γραφείου,φυτολόγιο,ιχνογραφία

Οικογένεια Αχιλλέα και Κωνσταντίνας(Λάζου) Δρόλια-Βιβλίο Ανάγνωσης-φωτογραφίες

Οικογένεια Κωσταντίνου και Ουρανίας Μιτζέλου-Μπλε ποδιά

PC220173

Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η έκθεση. Περιμένουμε την ανταπόκριση περισσότερων Σκιαθιτών.

PC220174PC220182PC220186PC220176

Κατηγορίες: Δράσεις σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.