2013-2014

Ενθουσιασμένοι , με πολλές όμορφες εικόνες και εντυπώσεις , επέστρεψαν από την Αθήνα, οι μαθητές της Στ΄τάξης   ,την Παρασκευή το βράδυ .

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η διήμερη  εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα , στις 29 και 30 Μαΐου .Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το Πλανητάριο ,το Μουσείο της Ακρόπολης ,το βράχο της Ακρόπολης ,το Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού, Την Παλαιά Βουλή  και τη Βουλή των Ελλήνων.Εκεί ξεναγήθηκαν και παρακολούθησαν ενδιαφέροντα προγράμματα .

Η συμπεριφορά των μαθητών μας καθ`όλη τη διάρκεια της εκδρομής ήταν άψογη και αυτό οφείλεται και στα ίδια τα παιδιά αλλά κυρίως στους εκπαιδευτικούς που τα συνόδεψαν.Στην εκδρομή συμμετείχαν και δύο μητέρες μαθητών.

Αρχηγός της εκδρομής ήταν η κ. Τζαβέλλα Ευαγγελία και συνοδοί η κ. ΕλευθερίουΑικατερίνη και η κ. Κόφφα Ζωή.Συγχαρητήρια σε όλες τις δασκάλες !