5 Οκτωβρίου 2022 αρχείο

Πρόγραμμα Erasmus: InEdu

Το σχολείο μας θα υλοποιήσει Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο: “Inclusive Education: Βελτίωση των εκπαιδευτικών και παιδαγωγικών προσεγγίσεων διδασκαλίας και μάθησης για ένταξη μαθητών που ανήκουν σε ευάλωτες κοινωνικές ομάδες”.

Το Πρόγραμμα χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (E.U.) και τον Ελληνικό Εθνικό Φορέα (Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών – ΙΚΥ).

Το έργο θα διαρκέσει 18 μήνες, για τα σχολικά έτη 2022-2024. Μέσω του Προγράμματος, ομάδα καθηγητών του σχολείου μας θα συμμετέχει σε σεμινάρια στο εξωτερικό για να καταρτιστεί και να ενισχυθεί ώστε να βελτιώσει δεξιότητες που θα αξιοποιηθούν από το σχολείο για να αναβαθμιστεί ο εκπαιδευτικός και παιδαγωγικός του ρόλος.

Το ακρωνύμιο του Προγράμματος είναι

InEdu

Για να βρίσκετε πληροφορίες και να βλέπετε όλες τις πρόσφατες ενημερώσεις σχετικά με το Πρόγραμμα InEdu πατήστε ΕΔΩ.

Παρακάτω, παρουσιάζεται το logo του Προγράμματος.

Logo:

Logo Προγράμματος