24 Μαΐου 2022 αρχείο

Eπιμορφωτική συνάντηση των εκπαιδευτικών του 11ου Γυμνασίου Λάρισας

Την Πέμπτη 14-4-22 πραγματοποιήθηκε στο 11ο Γυμνάσιο Λάρισας επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, στο πλαίσιο της δράσης «συμμετοχή εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις από φορείς» για την αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας. Η δράση υλοποιήθηκε από τον κ. Χρήστο Γκόβαρη, Καθηγητή Διαπολιτισμικής Παιδαγωγικής στο Παιδαγωγικό τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Το σεμινάριο που οργανώθηκε είχε ως θέμα: «Διαφοροποιημένη διδασκαλία για μαθητές Ρομά». Ακολούθησε βιωματικό εργαστήριο με θετικά αποτελέσματα στην απόκτηση νέας γνώσης, στη βελτίωση των εκπαιδευτικών δεξιοτήτων με στόχο να είναι πιο αποτελεσματικοί στη διδασκαλία τους. Η συνεργασία μας θα συνεχιστεί και του χρόνου.