2 Σεπτεμβρίου 2019 αρχείο

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Αρχίζει σήμερα η σχολική χρονιά 2019-2020 με πολλές ευχές για υγεία και δύναμη σε όλα τα μέλη της Σχολικής μας Κοινότητας.

Καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών μας να ολοκληρώσουν τη διαδικασία εγγραφής των παιδιών τους προσερχόμενοι στο Σχολείο τις εργάσιμες ημέρες και ώρες μέχρι 10 Σεπτεμβρίου 2019.

Η ανακοίνωση αφορά τους γονείς και κηδεμόνες που δεν προσήλθαν στο Σχολείο πριν τις καλοκαιρινές διακοπές.

Έναρξη του προγράμματος «Κοινωνικό Φροντιστήριο» του Δήμου Λαρισαίων

Από την Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Λαρισαίων ανακοινώνεται ότι αρχίζει η υποβολή αιτήσεων για την επιλογή των παιδιών, τα οποία θα παρακολουθήσουν δωρεάν μαθήματα στα φροντιστήρια της πόλης μας, με τη συνεργασία και την πολύτιμη συνεισφορά των ιδιοκτήτων φροντιστηρίων μέσης εκπαίδευσης αλλά και ξένων γλωσσών, στην τοπική κοινωνία της Λάρισας για 5η συνεχή χρονιά. Συγκεκριμένα το πρόγραμμα αφορά την παρακολούθηση μαθημάτων για μαθητές της Α΄, Β΄και Γ΄Λυκείου ενώ τα ξενόγλωσσα προγράμματα αφορούν όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στο Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαρισαίων στην διεύθυνση Ρούσβελτ και Οικονόμου Εξ Οικονόμων 8Α 3ος όροφος, από 22/08/2019 έως 12/09/2019, τις εργάσιμες ημέρες από τις 9:00 έως τις 14:00. Πληροφορίες Υπεύθυνοι υπάλληλοι: Δαλακώνη Κερασία, Νημά Βάσια, Τζιότζιου Αγλαΐα τηλ. 2410-680243, 2410680242 2410680250.

Δείτε αναλυτικά εδώ