11 Απριλίου 2014 αρχείο

Εκπαιδευτική επίσκεψη της Γ’ Γυμνασίου του 11ου Γυμνασίου Λάρισας στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας

Τις εγκαταστάσεις του ΙΑΣΩ Θεσσαλίας επισκέφτηκαν μαθητές της Γ’ τάξης του 11ου Γυμνασίου Λάρισας, την Τρίτη 8 Απριλίου, μέσα στο πλαίσιο του μαθήματος του Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Οι μαθητές και οι συνοδοί τους παρακολούθησαν οπτικοακουστικό υλικό με τη δομή και την οργάνωση του Ιδιωτικού Νοσοσκομείου, ενημερώθηκαν για την πληθώρα των ειδικοτήτων που το στελεχώνουν και ξεναγήθηκαν σε όλους τους χώρους και τα τμήματα που λειτουργούν. Κατά την ξενάγηση δόθηκε η ευκαιρία σε μαθητές και συνοδούς να συζητήσουν με το έμπειρο και κατηρτισμένο προσωπικό του Ιδιωτικού Νοσοκομείου για το αντικείμενο των σπουδών τους, τη σταδιοδρομία τους και την απασχόλησή τους σε έναν τόσο μεγάλο πάροχο υπηρεσιών υγείας όπως είναι το ΙΑΣΩ Θεσσαλίας.