Τρίποντα στα σχολεία!

Απρ 202429
Μήνυμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης για την συμμετοχή του σχολείου μας στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Τρίποντα στα Σχολεία:
Στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος Τρίποντα στα Σχολεία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης ( ΕΟΚ) , είχαμε  την χαρά σήμερα  να επισκεφτούμε το  Δημοτικό σχολείο Ευξεινούπολης. Σκοπός του προγράμματος είναι να αποκτήσουν γενικά οι μαθητές θετική άποψη για τον αθλητισμό και μέσα από την σωστή καθοδήγηση να αγαπήσουν το μπάσκετ αποκτώντας την σωστή καλαθοσφαιρική εκπαίδευση , εντός κι εκτός σχολικού περιβάλλοντος  καθώς και την σωστή νοοτροπία που απαιτεί ένα ομαδικό άθλημα.
Συμμετέχοντας στις ασκήσεις και τις δραστηριότητες  που προσφέρουμε, τα παιδιά μαθαίνουν να συνυπάρχουν και να συνεργάζονται μεταξύ τους, συμβάλλοντας με αυτόν τον τρόπο στην ανάπτυξη της προσωπικότητάς τους και του χαρακτήρα τους.
Στο τέλος δοθήκανε σε όλα τα παιδιά συμβολικά , από ένα αναμνηστικό βραχιολάκι με το σήμα της Ομοσπονδίας καθώς και δύο μπάλες για τις ανάγκες του σχολείου

Ευχαριστούμε την  Διευθύντρια της σχολικής μονάδας, κυρία Αφροδίτη Καραγεωργίου, καθώς και τον συνάδελφο  γυμναστή,IMG 20240425 123202 κ. Κώστα Γουργιώτη για την φιλοξενία τους !

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά που με χαρά συμμετείχαν στο εν λόγω πρόγραμμα!!

Οι Ομοσπονδιακοί Προπονητές
Μίζιος Νάσος
Αφροδίτη Αραμπατσανη
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τρίποντα στα σχολεία!

6/10/1910: Ορκίζεται η πρώτη κυβέρνηση του Ελευθέριου Βενιζέλου.