Μια εξαιρετική παρουσίαση όλων των πλευρών της σχολικής ζωής στο Γυμνάσιο που έρχεται, είχαν σήμερα την τύχη να παρακολουθήσουν τα παιδιά του ΣΤ1. Είχαμε την ιδέα να προσκαλέσουμε παλιούς μαθητες μας να απαντήσουν σε όλες τις απορίες των παιδιών. Στο καλεσμά μας ανταποκρίθηκε η τέως μαθήτρια μας (τώρα στην Α΄Λυκείου), Ήβη Καλιακάτσου, η οποία έδωσε μια συναρπαστική και άκρως κατατοπιστική εικόνα του Γυμνασίου στα παιδιά και την ευχαριστούμε πολύ! Από τα νέα μαθήματα, τα διαγωνίσματα, τη βαθμολογία, τη σύνθεση των τμημάτων, τα μαθητικά συμβούλια, τις απουσίες και τις εκδρομές, τίποτε δεν έμεινε έξω από την ενημέρωση! Μαζί με την Ήβη, κατέθεσαν και τη δική τους εμπειρία, οι μέχρι πέρυσι μαθητές μας, Θοδωρής Χριστόπουλος και Κωνσταντίνος Ψαρράς, τους οποίους επίσης ευχαριστούμε!