.jpg

Με την παρουσία της αντιδημάρχου Γαλατσίου, κας Κωνσταντίνας Σπηλιοπούλου – Χρυσάγη, διεξήχθη σήμερα στο σχολείο μας ενημερωτική παρουσίαση της Διεύθυνσης Επικοινωνίας της Αττικό Μετρό Α.Ε. Συγκεκριμένα οι γεωλόγοι, κες Μάνια Μπενίση και Δέσποινα Παπασταματίου παρουσίασαν το έργο που θα αλλάξει τις πόλεις μας, τις τεχνικές του προδιαγραφές, τις απαραίτητες παρεμβάσεις στις γειτονιές μας, που προσωρινά ενδέχεται να δυσκολεύουν την καθημερινότητά μας, και το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης του έργου. Οι μαθητές και μαθητριές μας αναλογίστηκαν για τις αλλαγές που θα επιφέρει στη ζωή μας η ολοκλήρωση του έργου, τα οφέλη που η πόλη μας θα αποκομίσει από τους σταθμούς εντός των ορίων της και προσπάθησαν να φανταστούν τους εαυτούς τους σε οκτώ χρόνια, να κάνουν χρήση της ολοκληρωμένης γραμμής 4.

metro