Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά με υγεία!

Καλημέρα παιδιά! Τι κάνετε;

Για άλλη μια φορά πιστή στο ραντεβού μας της Δευτέρας, θα ήθελα καταρχήν να ευχαριστήσω τους 15 μαθητές της Γ’ Δημοτικού και τους 11 μαθητές της Δ’ Δημοτικού που μου έστειλαν τα πολύ όμορφα παραμύθια τους και την εργασία στο Excel.

Τα υπόλοιπα παιδιά δυσκολεύτηκαν πολύ να κάνουν την εργασία μας; ή μήπως δεν ήξεραν ότι έχουμε εργασία; Θα μπορούσατε εσείς να τα ενημερώσετε; Να τους πείτε ότι θα δέχομαι τις εργασίες τους μέχρι την Κυριακή 3/5; Ευχαριστώ!

Να μην ξεχάσω να πω κι εγώ συγχαρητήρια στη Μαρήλια που πέρασε στην επόμενη φάση του διαγωνισμού Λυσίας!

Η σημερινή εργασία έχει θέμα: “Το ημερολόγιο του Καλοκαιριού”

Θα ήθελα λοιπόν από εσάς μιας και έρχεται το Καλοκαίρι να μου φτιάξετε ένα ημερολόγιο στο Excel με τους μήνες του Καλοκαιριού Ιούνιο, Ιούλιο και Αύγουστο και να το στείλετε μέχρι τις 3/5 κατά προτίμηση στις εργασίες της eclass και αν υπάρχει πρόβλημα στο email: ktenne@gmail.com

Για να σας βοηθήσω, σας στέλνω ένα υπόδειγμα:

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ (1)

Βασικές οδηγίες:

1. Βάλτε ότι χρώμα θέλετε στα γράμματά σας και στα κελιά
  2. Για να συγχωνεύσετε τα κελιά χρησιμοποιείτε το κουμπί:
  3. Για να αλλάξετε χρώμα στα γράμματα χρησιμοποιείτε το κουμπί:
  4. Για να αλλάξετε χρώμα στα κελιά χρησιμοποιείτε το κουμπί:
  5. Για να βάλετε περίγραμμα στα κελιά χρησιμοποιείτε το κουμπί:

Ελπίζω να μη δυσκολευτείτε πολύ!

Καλή εβδομάδα!

Κυρία Κατερίνα