Νέα Δανειστική βιβλιοθήκη για τους μαθητές μας

Στο σχολείο μας από τη φετινή σχολική χρονιά θα λειτουργήσει για τους μαθητές ένας νέος χώρος ως αναγνωστήριο και δανειστική βιβλιοθήκη. Για να δημιουργηθεί αυτός ο χώρος μας βοήθησε ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων και όλοι μας προσπαθήσαμε να τον μετατρέψουμε σε έναν ελκυστικό μικρό χώρο για τα παιδιά. Καλέσαμε όλους τους μαθητές να φέρουν βιβλία που δε χρειάζονται ή έχουν ήδη διαβάσει και να γεμίσουν τα ράφια της βιβλιοθήκης μας. Ήδη με συμμετοχή με τη συμμετοχή των παιδιών αγοράσαμε καινούργια βιβλία και μεταφέραμε εδώ βιβλία που ήδη υπήρχαν στο σχολείο. Δεχτήκαμε και τις πρώτες δωρεές βιβλίων από τον ποιητή Τόλη Νικηφόρου, και τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά. Επίσης ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές που συνεργάστηκαν και με την κ. Χατζηλάμπου στο μάθημα των Καλλιτεχνικών στόλισαν το χώρο με μια συμβολική ζωγραφιά. Καλή αρχή!