23 Σεπτεμβρίου 2021

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης , καλεί σε Γενική Συνέλευση όλα τα οικονομικώς τακτοποιημένα μέλη του Συλλόγου τη Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 17:30, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, για τα παρακάτω θέματα:

1. Διοικητικός και Οικονομικός απολογισμός των πεπραγμένων του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου της τριετίας των σχολικών ετών 2018-2019, 2019-2020 και 2020-2021.
  2. Εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής μετά τον ορισμό Εφορευτικής Επιτροπής.

Επισημαίνουμε ότι επειδή είναι η 3η πρόσκληση, η  Γενική Συνέλευση θα γίνει τη Δευτέρα  27 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 17:30 ,  με όσα μέλη είναι παρόντα.

20 Σεπτεμβρίου 2021
0 σχόλια

Ενημερωτική διαδικτυακή εκδήλωση για τον εμβολιασμό στη μαθητική κοινότητα

17 Σεπτεμβρίου 2021

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης , καλεί σε Γενική Συνέλευση όλα τα οικονομικώς τακτοποιημένα μέλη του Συλλόγου την Τρίτη 21 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 16:00,

στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, για τα παρακάτω θέματα:

1. Διοικητικός και Οικονομικόςαπολογισμός των πεπραγμένων του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου της τριετίας των σχολικών ετών 2018-2019, 2019-2020 και 2020-2021.

Σε περίπτωση μη συμπλήρωσης απαρτίας ήτοι, αριθμού γονέων μεγαλύτερου του 1/3 των μαθητών του σχολείου, η Γενική Συνέλευση θα συγκληθείκαι θα γίνειτη Δευτέρα  27 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 17:00 , ανεξαρτήτως απαρτίας, με όσα μέλη είναι παρόντα.

15 Σεπτεμβρίου 2021
0 σχόλια

ψυχολογική και κοινωνική υποστήριξη μαθητών

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ανακοινώνουμε ότι για την φετινή σχολική χρονιά 2021-2022 το σχολείο μας θα υποστηρίζεται από Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) αποτελούμενη από Κοινωνικό Λειτουργό, Ψυχολόγο και Εκπαιδευτικούς Ειδικής Αγωγής. Η Ε.Δ.Υ. θα παρευρίσκεται στο σχολείο κάθε Τετάρτη εντός του σχολικού ωραρίου (08:15-14:10).

Σκοπός της είναι η εφαρμογή παιδαγωγικών, εκπαιδευτικών και άλλων υποστηρικτικών μέτρων για το σύνολο της σχολικής κοινότητας, καθώς και η ψυχοκοινωνική, εκπαιδευτική και συναισθηματική ενδυνάμωση των μαθητών και των οικογενειών αυτών. Στο πλαίσιο αυτό, σε περίπτωση που διαπιστώσουν κάποια συναισθηματική, συμπεριφορική ή ψυχοκοινωνική δυσκολία στα παιδιά τους, οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μπορούν να απευθυνθούν στον διευθυντή της σχολικής μονάδας, ώστε να έρθουν σε επαφή με τα μέλη της Ε.Δ.Υ.

Η επικοινωνία θα γίνει με απόλυτη εχεμύθεια, εμπιστοσύνη και σεβασμό προς την μοναδικότητα του παιδιού και την ιδιαίτερη κουλτούρα της κάθε οικογένειας.

Με εκτίμηση,

Τα μέλη της Ε.Δ.Υ.

13 Σεπτεμβρίου 2021

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης , καλεί σε Γενική Συνέλευση όλα τα οικονομικώς τακτοποιημένα μέλη του Συλλόγου την Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 16:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, για τα παρακάτω θέματα:

1. 1.Διοικητικός και Οικονομικός απολογισμός των πεπραγμένων του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου της τριετίας των σχολικών ετών 2018-2019, 2019-2020 και 2020-2021.

Σε περίπτωση μη συμπλήρωσης απαρτίας ήτοι, αριθμού γονέων μεγαλύτερου του 1/3 των μαθητών του σχολείου, η Γενική Συνέλευση θα συγκληθεί με νέα πρόσκληση που θα ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου.

9 Σεπτεμβρίου 2021
0 σχόλια

Εγγραφές μαθητών για τη νέα σχολική χρονιά

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών μας να έρθουν στο σχολείο, ώστε να πραγματοποιήσουν την εγγραφή των παιδιών τους για τη σχολική χρονιά 2021-2022. Θα τους δοθεί από το σχολείο μία υπεύθυνη δήλωση την οποία και θα συμπληρώσουν.

9 Σεπτεμβρίου 2021

covid-self test, προμήθεια

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 8-9-2021 οι γονείς και οι κηδεμόνες μαθητών δικαιούχων selftests μπορούν να προμηθεύονται από τα Φαρμακεία δωρεάν τα έξι selftests, που θα χρειαστούν για το μήνα Σεπτέμβρη.  Οι εμβολιασμένοι μαθητές δεν δικαιούνται δωρεάν self-test, καθώς δεν οφείλουν να τα διενεργούν εφόσον δεν προκύψει ειδικός λόγος.

8 Σεπτεμβρίου 2021

Αγιασμός – έναρξη σχ.έτους 2021-2022

Καλή σχολική χρονιά σε όλους τους μαθητές. Ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 09:45 πμ. Παρακαλούνται οι μαθητές να έχουν μαζί τους μάσκα ατομικής προστασίας. Επίσης ο κάθε μαθητής θα πρέπει να έχει μαζί του βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος covid self-test, το οποίο να πραγματοποιήσει έως και 24 ώρες πριν τον Αγιασμό (δηλαδή την Κυριακή) ή πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης τελευταίου εξαμήνου. Σας υπενθυμίζουμε ότι κατά την παρουσία σας στην αυλή του σχολείου να τηρείτε τις προβλεπόμενες οδηγίες (αποστάσεις, . . . ).

1 Ιουλίου 2021

Θερινή λειτουργία του σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών το σχολείο θα είναι ανοιχτό κάθε Πέμπτη 9:00 π.μ. – 13:00 μ.μ.

Μπορείτε να επικοινωνείτε με το γραφείο του σχολείου τηλ. 2461037581 και με  email. (Πατήστε Επικοινωνία στην αρχική σελίδα).

Από τη Δ/νση του 5ου Γυμνασίου

21 Ιουνίου 2021

Οδηγίες για την ηλεκτρονική εγγραφή μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου στην Α΄ Λυκείου

Παρακαλούμε δείτε τις παρακάτω οδηγίες που έχουν σταλεί από το ΥΠΑΙΘ για τις προθεσμίες και τη διαδικασία της εγγραφής των μαθητών στην Α΄Λυκείου.